English | Russian

Sizlere muhteşem ve konforlu Kapadokya tur hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Lütfen rezervasyonunuzu en alt kısımda bulunan formdan iletiniz. Kontenjan sınırı nedeniyle lütfen erken talep de bulununuz. 

Tur Programları (Her gün düzenlediğimiz 3 adet ayrı tur programımız bulunmaktadır. Mak. 15 kişi)

1. Bölgesel Tur (Tur Kodu: HTR-1)

Rehberimizle tanışmamızın ardından ilk ziyaret edeceğimiz yer Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisidir, bu vadide çok çeşitli peri bacası şekillerini göreceğiz. Devrent Vadisinden sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir başka yeri ziyaret edeceğiz. Daha sonra ülkemizin en uzun nehrini görmek için Avanos kasabasından geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceğiz. Çömlek Atölyesinin ardından öğle yemeğimiz için bölge restoranlarının birinde öğle yemeği molası vereceğiz. Öğle yemeğimiz sona erdikten sonra bölgenin en önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin ardından Göreme yakınlarındaki panoramada mola vereceğiz. Esentepe adı verilen çok güzel manzara fotoğrafları çekebileceğimiz bu tepedeki molamızın sonrasında otelimize döneceğiz.

Grup ile Bölge Turu Fiyatı :110 TL Kişi Başı

2. Yürüyüş ve Yeraltı Şehri Turu (Tur Kodu: HTR-2)
Rehberimizle otel lobisinde buluşmamızın ardından turumuza başlıyoruz. Bugün ilk ziyaretimizi Kaymaklı Yeraltı şehrine gerçekleştireceğiz. Bölgede yaşayan tüm Rumlara yüzyıllar boyu sığınak görevi üstlenmiş olağanüstü bir mağara yapısıdır bu yer altı şehri. Yeraltı şehri ziyaretimizin ardından turumuza Güvercinlik vadisi ile devam edeceğiz. Burada da Kapadokya topraklarının verimliliğini arttırmak için eski dönemlerde kullanılmış yöntemler hakkında bilgi alacağız. Öğle yemeğimizi bölgenin güzel restoranlarının birinde aldıktan sonra turumuza devam edeceğiz. Ardından Çavuşin köyü ziyareti ile eski Rum evlerinin yapısını yakından görüp bu evler ve o dönemdeki Kapadokya ile ilgili bilgi alacağız.  Son olarak Turasan Şarap Fabrikası ziyareti ve bölge şaraplarının tadımı ile turumuza son vereceğiz.

Opsiyonel Türk Gecesi Showu

Opsiyonel Türk Gecesi Showu : 60 TL Kişi Başı (Yemeksiz, İçkili)

Grup ile Yürüyüş ve Yeraltı Şehri Turu :110 TL Kişi Başı

3. Ihlara Vadisi ve Derinkuyu Yeraltı Şehri Turu (Tur Kodu: HTR-3)

Rehberimizle otel lobisinde buluşmamızın ardından turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Derinkuyu. Derinkuyu adını; halkın içme suyunu 60-70 metre derinliğindeki kuyulardan temin etmesinden almıştır . Kapadokya’nın 36 yeraltı şehrinin en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu yer altı şehri 1967 yılında turizme açılmış olup, 8 katlıdır. Derinkuyu yeraltı şehri ziyaretimizden sonra ikinci durağımızIhlara vadisidir.Ihlara Vadisi: Hasan dağı volkanından püskürtülen lavların akarsu aşındırması sonucunda oluşan bir vadidir. 14 km uzunluğundaki vadi Ihlara’ dan başlar, Selime’ de son bulur. Ihlara vadisi yürüyüş mesafesi 4 km’dir. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi, Melendiz çayının üzerine kurulan barakalarda çorba, salata, ana yemeği kiremitte et, tavuk, balık çeşitli, tatlı ve meyvesi ile vadi içerisinde muhteşem bir yemek ile tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizden sonra rotamıza Selime Manastırını ziyaret ile devam ediyoruz. Selime Manastırı: Tarihi evrelerde yerleşik hayata geçen insanoğlu öncelikle güvenilir su kıyılarına yerleşmişlerdir. Güvenlik ön planda olduğundan yerleşmelerini bir dağın yamacına yaparak gelebilecek tehlikeleri önceden haber almaya ve buna karşıda kendilerini korumayı amaçlamışlardır. Selime bu tür yerleşimlerden biridir. Tarih içerisinde değişik kavimlerin elinde yeniden şekillenmiştir. Bugün gördüğümüz Kale, Manastır, kiliseler ve eski evler son 2000 yılın maceralarının sonucudur. Son durağımız Güvercinlik Vadisi. Güvercinlik Vadisi: Güvercin evler, hemen hemen tüm vadileri ve peri bacalarının üst kısımlarında içine oyulmuş, genellikle vadilerin doğu ya da güney taraflarında yer alır. Yöresel halk güvercin pisliğini gübre olarak kullanırlardı. Bu nedenle, çok sayıda güvercin evleri oyulmuştur. Bu güzel günün ardından turumuz otellerinize bırakılarak sona eriyor.

Grup ile Ihlara Vadisi ve Derinkuyu Yeraltı Şehri Turu : 130 TL kişi

Yukarıda açıklamaları bulunan turlarımızı yılın her günü maksimum 15 kişilik gruplar halinde düzenlemekteyiz.

Turlarımıza Dâhil Olan Hizmetler

v  Tur ve Transfer için Klimalı Araç

v  Müze Giriş Ücretleri

v  Park Ücretleri

v  Öğle Yemekleri

v  Bakanlık Kokart Belgesine Sahip Türkçe Rehberlik

Turlarımıza Dahil Olmayan Servisler
v  Kişisel Giderler

v  Yemeklerdeki İçecekler (Öğle yemekleri ve oteldeki yemeklerde)

v  Uçak Biletleri

 

kapadokya_gezisi_2012_01[1] tur124kapadokya

Kapadokya turu için hangi tarih de hangi programımıza katılmak istediğinizi aşağıdaki formdan bize bildirebilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapacağız. Kapadokya Grup Tur programları ve servisleri A2998 Türsab belge nolu HTR Turizm Seyahat Acentası’nın profesyonel ekibi tarafından sağlanmaktadır.

Tel: 0541 737 94 18

Pınar Ulutaş